top of page

Pielęgnacja japońska z nauką automasażu

Japońskie dbanie o skórę to przed wszystkim odpowiednia pielęgnacja.

Podstawowa pielęgnacja twarzy u kobiety musi składać się z minimum 5 kroków tj. oczyszczania skóry, złuszczania, tonizowania, odżywienia i nawilżenia skóry.

 

🌺 Dwuetapowe oczyszczanie skóry twarzy jest wykonywane za pomocą oleju myjącego i kosmetyku na bazie wody np. pianki, żelu. Etap ten idealnie oczyszcza twarz z makijażu, nadmiaru sebum, kurzu i zanieczyszczeń.

🌺 Złuszczanie zrogowaciałego naskórka następuje przy użyciu peelingu enzymatycznego lub drobnoziarnistego. Jego celem jest rozjaśnienie skóry, wyrównanie jej kolorytu oraz pobudzenie mikrokrążenia w skórze.

Podczas mycia twarzy i peelingu wykonuję kilkuminutowy masaż, ruchy zawsze w górę, przeciwnie do grawitacji. Jest to miły dodatek do pielęgnacji, który wyjątkowo odpręża i relaksuje.

🌺 Tonizowanie ma na celu wyrównanie pH skóry oraz sprawia, że staje się miękka, odświeżona i nawilżona.

🌺 Odżywienie skóry to etap dostarczania składników odżywczych za pomocą odpowiednich kosmetyków m.in. ampułki, serum o lekkiej formule i bogactwie składników aktywnych. Raz w tygodniu powinno się stosować maseczkę na płachcie.

🌺 Nawilżenie opiera się na stosowaniu odpowiedniego kremu dobranego do rodzaju cery i jej potrzeb.

 

Efektami prawidłowej pielęgnacji jest m.in. profilaktyka przeciwstarzeniowa, natychmiastowe uczucie świeżości, oczyszczenie porów (skóra „oddycha”), promienna i gładka skóra, zmniejszenie przebarwień, poprawa jakości skóry, rozświetlenie twarzy.

Japońska pielęgnacja 60 min w cenie 150 zł.

bottom of page