top of page
Szukaj
  • Kazumi

To nie jest nudna historia refleksologii

Masz problem z napięciowymi bólami głowy? Cierpisz na przewlekłe bóle kręgosłupa? Nie możesz spać lub chorujesz na bezsenność? Masz ciężkie stopy? Jesteś po kontuzji i dokuczają Ci bóle stawów? Jeśli odpowiedź chociaż raz zabrzmiała „TAK”, to oznacza, że refleksologia jest dla Ciebie.



Refleksologia – co to?

Refleksologia to terapeutyczny masaż stóp, pozwalający oddziaływać na całe ciało, stymulować jego funkcjonowanie i poprawiać stan zdrowia, a także samopoczucie.

Innymi słowy, refleksologia to sztuka doskonałego dostrajania całego ciała, która pomaga w przywracaniu równowagi organizmu. Jeśli dana część naszego ciała jest ”przepracowana” to poprzez prace na tej sferze można doprowadzić do ponownego, normalnego funkcjonowania. Refleksologia to nie akupresura, refleksoterapia lub masaż. To chodzenie kciukiem i palcami po stopach z jednostajną siłą ucisku ale zmiennym kątem działania

Refleksologia, którą zajmuję się z coraz większym zaciekawieniem odpowiedziała na wiele moich pytań. Szkoląc się z tej niesmowitej dziedziny pracy z ciałem, nawet nie zdawałam sobie sprawy, że można pracować na tylu płaszczyznach i efekty są widoczne już po pierwszych zabiegach.

Nic nie dzieje się od razu, na wszystkie bodźce, które wysyłamy do organizmu przyjdzie informacja zwrotna. Tak też jest w refleksologii.


Jak działa refleksologia?

Stopa ludzka to zakończenie 7200 nerwów, które mają bezpośrednie połączenie z mózgiem, a równocześnie z wszystkimi częściami ciała. Przeprowadzanie i powtarzanie zabiegów refleksologii ma na celu przywrócenie organizmowi balansu biologicznego, usprawnienie cyrkulacji krwi, wyciszenie układu nerwowego, likwidowanie bóli różnego rodzaju, odblokowanie zatorów w organizmie. Refleksologia czyni to naturalnie poprzez wykorzystanie osobistego systemu obronnego każdego z nas.

Zabiegi refleksologii są metodą bezinwazyjną i w żadnym wypadku nie mogą zaszkodzić. Są niesamowicie uniwersalne, a przez to można je stosować w każdym przypadku wymagającym interwencji.


Jak wygląda zabieg refleksologii?

Na początku należy przygotować stopy do zabiegu – nogi wkładamy do ciepłej wody z solą i środkiem myjącym (np. ulubiony żel pod prysznic). Wskazane jest, żeby wykonać peeling stóp przed refleksologią, jeśli mamy np. zrogowaciałą lub twardą skórę.

Nagniotki, narośla i inne defekty stóp oceniam na pierwszym zabiegu – dlatego przed refleksologią nic z nimi nie rób. Takie zmiany na stopach mogą być wynikiem niekorzystnych procesów zachodzących w organizmie. Jeśli wizyta u podologa będzie wskazana, powiem o tym po pierwszym zabiegu.


Po przygotowaniu stóp (przed moim przyjazdem), przeprowadzam dokładny wywiad dotyczący trybu życia, dolegliwości, ewentualnych chorób, ale także przyzwyczajeń i nawyków. Przed zabiegiem wykonuję dezynfekcję stóp i zaczynam zabieg właściwy. Na początku ważne jest żebym rozluźniła stopy, co pomoże działać odpowiednio na punkty. Refleksologię zaczynam od uciskania i masowania palcy – najpierw duży palec. Masowanie tego punktu odpowiada za rozluźnienie i wyciszenie głowy – na pewno przyniesie to duże odprężenie. Po dużym palcu będę masować kolejne, aż do najmniejszego.

Po rozluźnieniu głowy, czas na rozluźnienie barków i wszystkiego tego, co boli po długiej pracy przed komputerem. Aby to zrobić, będę masowała i w różny sposób uciskała okolice palcy – skórę pod nimi, u nasady od spodu i z wierzchu. Jeśli masz spięte barki to prawdopodobnie poczujesz pieczenie na stopach. Odczucia podczas refleksologii są naturalną reakcją organizmu i zależą od stanu organizmu i wszystkiego co się w nim dzieje.

Po palcach czas na podeszwę stopy i rozluźnienie pleców, oraz klatki piersiowej. Idę w trakcie masażu zawsze od góry do dołu – na tym etapie uciskam i masuję podeszwę stopy, ale także jej wierzchnią część. Jeśli miewasz dolegliwości ze strony dolnego układu oddechowego to na tym etapie zabiegu możesz odczuwać uciski, ukłucia lub przyjemne łaskotania. Ponownie będą one zależeć od przebytych chorób, infekcji i stanu organizmu – w tym momencie układu oddechowego.

W kolejnych etapach zabiegu masuję dalsze części stopy, nie pomijając żadnego milimetra. Po kolei oddziałuję na wszystkie układy organizmu, jak chociażby układ pokarmowy. Refleksologia pomaga regulować jego funkcjonowanie i rozwiązuje problemy takie jak zaparcia. W trakcie zabiegu pracuję na punktach, które odpowiadają za prawidłowe chodzenie, kręgosłup, układ limfatyczny. To sprawia, że ulgę poczujesz w dolegliwościach związanych z poruszaniem się, ale możesz pozbyć się także obrzęków np. w kostkach.

Zakończenie zabiegu refleksologii to masaż wyciszający dla Ciebie – możesz się kompletnie zrelaksować i odpocząć.


Czy refleksologia pomaga na ból kręgosłupa?


Kręgosłup – temat rzeka, niekończąca się historia. Znasz osobę , która nie narzeka na ból kręgosłupa? Bo ja NIE! Każdy w jakimś stopniu odczuwa ból pleców. Kręgosłup to rusztowanie dla całego ciała. Jeśli chociaż jakiś kawałek jest uszkodzony to odczuwamy tego skutki natychmiast. Nasz kręgosłup nie lubi jednakowej, długotrwałej pozycji. A aktualnie, większość z nas przebywa bardzo długo w pozycji siedzącej. Praca zdalna, nauczanie przed komputerem, jazda autem.

Przy pracy na stopach, od razu czuję czy masz problem z kręgosłupem i mogę na tę dolegliwość wpłynąć. Masowanie punktów odpowiedzialnych za kręgosłup nie zawsze jest przyjemne, ale jeśli odczuwasz bóle kręgosłupa to ten ból jest też skumulowany w stopach. Refleksologia może złagodzić, albo nawet uwolnić Cię od bólu. Bezinwazyjnie i dzięki masażowi.


Czy refleksologia pomaga na bóle stawów?


Dokuczają Ci bóle stawowe? Mogą być przeciążeniowe, od stanów zapalnych, albo pourazowe. Natężenie bólu może być od delikatnego np. powysiłkowego do bólu bardzo silnego np. przy reumatyzmie.

W to, że refleksologia działa, wierzyłam od zawsze. Ale to, że może już po pierwszym zabiegu usunąć silny ból stawu było dla mnie wielkim odkryciem. Jak większość osób by stwierdziło CUD! To przykład mojej mamuśki, która ponad pół roku choruje na RZS. To właśnie ta choroba była dla mnie bodźcem, idź na szkolenie i pomagaj! Od 4 miesięcy masuję mamę jak tylko jestem w domu rodzinnym i widzę ile ulgi jej przynoszą zabiegi. Od czasu korzystania z zabiegów, bóle stawów są do wytrzymania. Przy przewlekłych bólach to niesamowita ulga jeśli dolegliwość chociażby zelżeje.


Refleksologia może pomóc także po urazie. Mam przyjemność pracować z pewną osobą, ciepłą z natury, ale nieustannie walczącą z przeciwnościami losu. Ma problem z poruszaniem się, nogi są ciężkie, a stopy wiecznie obrzęknięte. Podczas pierwszego zabiegu refleksologii nie liczyłam na jakieś spektakularne efekty. Wiedziałam, że zrobię wszystko żeby po skończonej terapii klientka poczuła się lepiej. Ale to co zobaczyłam przeszło najśmielsze oczekiwania. Po opracowaniu całych stóp, skupiłam się jeszcze na kilku newralgicznych obszarach i nie wierzyłam własnym oczom. Obrzęknięte stopy z każdym ruchem stawały się coraz szczuplejsze i zdrowsze, a staw skokowy rozluźnił się na tyle, że po wstaniu klientce lżej się chodziło i jak to określiła „unosiła się nad ziemią” To było coś pięknego!

Sama nie wierzyłam że zabiegiem mogę aż tak pomóc.


Podsumowując – przychodząc na zabieg refleksologii, przychodzisz na intensywny masaż (a tak naprawdę profesjonalną terapię stóp), który będzie działał na całe Twoje ciało, na wszystkie organy i układy. Zlokalizuję dzięki uciskaniu stóp Twoje bóle i dolegliwości, a to sprawi, że będę mogła przynieść Ci w nich ulgę. Refleksologia jest naturalną i bezinwazyjną metodą, która może Ci pomóc i poprawić jakość życia. Oczywiście najlepsze efekty daje jako seria zabiegów – wtedy zadziała leczniczo i długofalowo.

Powiedz mi – co Ci dolega?

Zadzwoń i umów się na zabieg, zobacz jak mogę Ci pomóc.


52 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page